KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13669495
*
nr 1366 9495
Ernst Nilsson
(1892-1937), Sverige
Oljemålning, Signerad, stilleben. Olja på pannå, 25x30cm
Ernst Nilsson, svensk bildkonstnär född 1892, död 1937.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2020
kl 19:24:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 18:35:10
1
600 kr
13/12 12:15:44
2
500 kr
13/12 12:15:45
1
600 kr (Budbetjänt)
13/12 12:16:14
2
Vinnande bud
13/12 12:26:38
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst nilsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Ernst Nilsson
Ernst Nilsson, svensk bildkonstnär född 1892, död 1937.
Läs om budbetjänten
nr 1366 9495
Ernst Nilsson
(1892-1937), Sverige
Oljemålning, Signerad, stilleben. Olja på pannå, 25x30cm
Ernst Nilsson, svensk bildkonstnär född 1892, död 1937.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/12 18:35:10 | 1 | 600 kr |
13/12 12:15:44 | 2 | 500 kr |
13/12 12:15:45 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
13/12 12:16:14 | 2 | Vinnande bud |
13/12 12:26:38 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst nilsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30